صفحه اصلي | عناوين كل اخبار | آدرس هاي جديد آژانس
مصاحبه
گفت‌وگويي با هادي قائمي، سخنگوي کمپين بين‌المللي حقوق بشر: انتشار فهرست «مجريان سرکوب» چه تاثيري دارد؟
-
کمپين بين‌المللي حقوق بشر در ايران، در گزارشي نام ۱۵ تن از مقامهاي حکومت ايران را منتشر کرده و آنان را مجريان سرکوب بعد از انتخابات خوانده است. انتشار عکس و مشخصات اين افرادچه تاثيري مي‌تواند داشته باشد؟ افرادي که نام‌شان در گزارش کمپين بين‌المللي حق...

مادرسهراب اعرابي درگفت وگو باکمپين: از خون پسرم به شرط آزادي زندانيان سياسي مي گذرم
-
آمنه فهيمي مادر سهراب اعرابي از کشته شدگان پس از انتخابات سال گذشته در به کمپين بين المللي حقوق بشر در ايران گفت که از خون پسرش به شرط آزادي زندانيان سياسي مي گذرد.
آمنه خاتون (پروين) فهيمي مادر سهراب اعرابي از کشته شدگان پس از انتخابات سال گذشته...

 گزارش
مراسم سالمرگ خميني یک افتضاح واقعی براي نظام ( گزارش مفصلي از مراسم سال مرگ خميني)
-
مراسم سال مرگ خمینی چهاردهم خرداد ماه برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــــر, مراسم سال 89 برخلاف سال های گذشته متاثر از فضای سیاسی یک سال گذشته کشور،تقلب وکودتای انتخاباتی خامنه ای واحمدی نژاد،اعتراضات گسترده ی مردمی ودرگیری های سیا...

گزارش هفته‌گي نقض حقوق بهائيان ايران
-
صدور حکم حبس، بازداشت و احضار بهاييان هم‌چنان در ايران ادامه دارد.
رهانا: گزارش هفته‌گي زير شامل مواردي از نقض حقوق بهائيان طي يک هفته است:
محکوميت شهروند بهايي ساري به ۲۲ ماه حبس تعزيري
طره تقي زاده (سنايي) از شهروندان بهايي ساکن ساري به...

مقالات
وجدانهای خوابیده و دیگر هیچ ....
-
محمد مصطفایی وکیل دادگستری
پانزده، نه، شش، پنج، دو، یک و اعدام از جمله اعداد و کلماتی است که در حوادث پس از انتخابات با آنها بیش از پیش مانوس شده ایم. این اعداد، اعداد رمز و یا شما معکوس نیستند و کلمه اعدام هم کلمه رمز یا نام کالا و خوردنی و چیز...

شيره ژن / عارف نادري به پاس مقاومت هاي مادر فرزاد
-
" شيره ژن " يا " شير زن "، لقب و اصطلاحي رايج در کردستان است که زنان دلير، مقاوم و مبارز کرد را با آن توصيف مي‌نمايند. اما اين نام غير از معناي عام آن، بصورت خاص لقب " زرافشان خانم "، از زنان کرد فيض‌الله‌بيگي سقز مي‌باشد. ايشان مادر سه تن از يازده م...

اخبار


 
اجراي طرح هاي سركوبگرانه توسط نيروي انتظامي
۱۳۸۹/۳/۱۶ پليس تهران بزرگ از شنبه 15 خرداد, طرح برخورد با مزاحمين نواميس، مروجين فساد، مانکنهای سازمان يافته و هنجارشکنان داخل خودرو !! را در معابر و بزرگراههای تهران آغاز کرد.
مسئوليت اجراي طرح ها بانيروي ا نتظامي ميباشد .
...

دوربين هاي مدار بسته در سطح شهر اروميه
۱۳۸۹/۳/۱۶ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر سطح شهر اروميه توسط دوربين هاي مدار بسته كنترل مي شود و در برخي از سالن ها هم رادار براي كنترل موبايل ها كار گذاشته اند. همچنين شهر اروميه به علت اينكه جزو شهرهاي مرزي محسوب مي شود نيروي نظامي و ارتش در آن حضور پر رنگ و قوي دارند.
...

استقرار یگان موتوری گشت نسبت در آریا شهر
۱۳۸۹/۳/۱۶ یگان موتوری گشت نسبت در آرياشهرمستقر شد.عصر روز گذشته واز ساعت 6 تا 10 شب یگان موتوری گشت نسبت در فلکه ی اول صادقیه مستقر شد.حضور یگان موتوري گشت نسبت با حدود30 موتورسوار یگان ویژه وخودروهای پلیس موجب وحشت مردم در عصر روزشنبه در آرياشهرگردید.
برخوردهای نامناسب با دختران وپسران جوان،توقف خودروها...

وضعيت جسمي يکي از زندانيان سياسي در نهمين روز اعتصاب غذا به وخامت گراييده است
۱۳۸۹/۳/۱۶ نابه گزارشات رسيده به "فعالين حقوق بشر و دمکراسي در ايران" وضعيت جسمي زنداني سياسي حميد حائري رو به وخامت گراييده است او نزديک به 9 روز است که در سلولهاي انفرادي در اعتصاب غذا و دارو بسر مي برد.
زنداني سياسي حميد حائري 57 ساله از 6 خرداد ماه در اعتصاب غذا و دارو بسر مي برد وضعيت جسمي او وخيم ...

جریمه های گشت نسبت وحجاب منبع جدید درآمد دولت کودتایی
۱۳۸۹/۳/۱۶ حكومت سركوبگر مردان و زنان را به شرط پرداخت پول آزاد می کند!با راه اندازی گشت نسبت وبالا گرفتن طرح عفاف وحجاب، حكومت منبع جدیدی برای کسب درآمد پیدا کرده است.
طبق بخشنامه وزارت کشور به نیروی انتظامی،این نیرو وظیفه دارد با افراد به اصطلاح بد حجاب وهنجار شکن برخورد کند.
براساس این بخشنامه اص...

وضعيت بد زندانيان سياسي در بند ۴ زندان رجايي‌شهر
۱۳۸۹/۳/۱۶ بند ۴ زنداني رجايي‌شهر که در آن زندانيان چون دکتر سعيد ماسوري، علي صارمي، هود يازرلو، ميثاق يزدان‌نژاد، صالح کهندل، معزي و … حضور دارند از نظر وضعيت بهداشتي و غذايي و ساير امکانات اوليه به شدت محدود است و موجب مشکلات عديده براي زندانيان شده است.
به گزارش خبرنگار رهانا، در اين بند مانند ساير زندا...

مردم دزفول گشت ارشاد را ناگزير به عقب نشيني كردند
۱۳۸۹/۳/۱۶ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــرروزشنبه 15 خرداد در دزفول گشت ارشاد وطرح ارتقاء امنيت اجتماعي شروع به آزار واذيت مردم كرده بود , مردم شروع به اعترا ض كرده بودند , نيروهاي سركوبگر براي اينكه اعتراضات مردم گسترده نشود وتجمعي شكل نگيرد صحنه را ترك كردند , هنگام ترك صحنه گفته بودند فعلا به دليل شراي...

اعدام قريب الوقوع 26 نفر در زندان قزلحصار کرج
۱۳۸۹/۳/۱۶ وبلاگ محمد مصطفايی وکيل دادگستری: امروز از يکي از موکلينم که در زندان قزلحصار کرج محبوس است شنيدم که بيست و شش نفر از محکومين به اعدام که مجرم به حمل مواد مخدر هستند را جهت اجراي حکم اعدام به قرنطينه برده و قرار است به زودي حکم اعدام اين بيست و شش نفر اجرا گردد.
اسامي برخي از اين محکومين عبارتند...

آزار و اذيت جوانان در اروميه توسط گشتهاي ارشاد
۱۳۸۹/۳/۱۶ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر در اورميه نيروهاي سركوبگر , تحت عنوان گشتهاي ارشاد به صورت گسترده اي دست به آزار واذيت جوانان اورميه زده اند وبه بهانه هاي مختلف به آنها گير ميدهند . اين اعمال مورد بيزاري جوانان قرار گرفته است .
...

احتمال محاکمه مجددا ابوالفضل عابديني
۱۳۸۹/۳/۱۶ همزمان با انتشار اخبار در مورد بازداشت شمار ديگري از فعالان سياسي و مدني در ايران، گزارش ها حاکي از اعمال فشار بر گروهي از بازداشت شدگان در زندان است.
در اين گزارش ها، از جمله به نام ابوالفضل عابديني، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، اشاره شده است؛ «که در زندان کارون اهواز زنداني است، در وضعيت بسي...

استقبال ازطرح حجاب توسط جوانان ! بدون شرح
۱۳۸۹/۳/۱۶ استقبال ازطرح حجاب توسط جوانان ! بدون شرح !!!...

افتضاح مراسم سالمرگ خميني از ديد رسانه هاي جهان
۱۳۸۹/۳/۱۶ به گزارش ” جوان آنلاين” , حسن خمينى در جريان مراسم سالمرگ خمينى با مصطفى محمد نجار وزير كشور احمدى نژاد درگيرى فيزيکى پيدا کرده و سه سيلى به وى نواخته و ضربه مشتى به بينى محمد نجار زده است. افتضاح مراسم سالمرگ خمينى توجه رسانه هاى خبرى بين المللى را هم جلب كرد.
راديو صداى آلمان: مراسم سالروز...

مقاومت مردم دربرابر پلمپ مغازه در كردستان
۱۳۸۹/۳/۱۶ روز چهارشنبه دوازدهم خرداد گروهى از ماموران اداره اماکن نظام در سنندج، که جهت پلمپ مغازه 'پيمان جوانمردان' واقع در خيابان فرودسى سنندج مراجعه کرده بودند، با مقاومت مردم روبرو شدند , طوري كه حكومت سركوبگر نيروهاي ضد شورش خودش را وارد عمل كرد .
به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر پس از حضور ني...

ساخت زندان بسيار بزرگ حسن آباد قم د رحال اتمام است
۱۳۸۹/۳/۱۶ حكومت آخوندي مدتهاست در حال ساختن زندانی در بین راه چرم شهر وحسن آباد قم ميباشد كه ساختنش رو به اتمام است . يك مسير رسيدن به اين زندان از جاده قم از طريق ورامین قرچک و از راه چرم شهر به سمت حسن آباد قم ميباشد . به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر اين زندان بسيار بزرگ و طویل ميباشد وتمامي امكانا...

در پي تشديد بيماري ام. اس.وضعيت جسماني حامد روحي نژاد رو به وخامت نهاد
۱۳۸۹/۳/۱۶ کميته گزارشگران حقوق بشر - بنا بر اخبار رسيده صبح روز گذشته، جمعه 14 خرداد 1388، حامد روحي نژاد، زنداني سياسي اندرزگاه شماره 8، در پي تشديد بيماري اسکلروز چندگانه ( ام. اس.) دچار حمله شده و وضعيت جسماني وي رو به وخامت نهاده، به شکلي که بينايي چشم راست نام برده به شدت کاهش يافته است.
به دليل وضعي...

جريمه200 هزار توماني يك دختر جوان بخاطر لاك ناخن
۱۳۸۹/۳/۱۶ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر در اصفهان در درواز ه شيراز , نيروي سركوبگر انتظامي و گشتهاي ارشاد, دختران جوان را به بهانه بدحجابي سوار ماشينهاي ون كه آنجا مستقر ميباشد ميكنند وبا خود ميبرند . آزار واذيت زنان در اين محدوده بالاست .
يك دختر را بخاطر لاك ناخنش 200 هزار تومان جريمه كردند...

نيروي انتظامي: خودروي شخصي افراد جزء حريم خصوصي افراد حساب نمي شود!!
۱۳۸۹/۳/۱۵ سخنگوي نيروي انتظامي اعلام كرده است که خودروي شخصي افراد جزء حريم خصوصي افراد حساب نمي شود .
هفته گذشته يك پست بازرسي در مسير فرودگاه مهر آباد داير شده بود و جلوي خودروهاي شخصي را گرفته و مدارك شخصي راننده را با مدارك خودروها چك ميكردند و خودروهايي كه مدارك آنها انطباق نداشت را به پاركينگ منتق...

نيروي امنيتي منطقه جماران در آماده باش
۱۳۸۹/۳/۱۵ بنا به خبر دريافتي شب گذشته 14 خرداد منطقه جماران مملو از ماموران نظامي و امنيتی از سپاهی تا نيروی انتظامی بوده است , اين نيروها با باتوم و سپر در اين منطقه در حال مانور وآماده باش 100درصد بوده اند .
...

بالا بردن گشتهاي مزدوران امنيتي در منطقه تجريش
۱۳۸۹/۳/۱۵ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر طي هفته گذشته, عوامل حكومتي جهت كنترل بيشتر روي اوضاع , ميزان خودروهاي گشتهاي امنيتي را بالا برده اند. براي مثال در منطقه يك تجريش قبلا فقط يك ماشين به گشت زني مشغول بود , ولي اكنون در تجريش دو عدد الگانس , در بين تجريش و قدس يك گشت, در چهار راه پارك وي نيز د...

ديوارهاي شهر بابل مملو از شعارهاي ضد حكومتي
۱۳۸۹/۳/۱۵ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر, ديوارهاي شهر بابل مملو از شعارنويسي عليه سران حكومتي شده است و دولت ناچار به اجير كردن مزدوران براي پاك كردن اين شعارها شده است.

...

صباواصفي فعال حقوق بشر وحوزه زنان دركوما
۱۳۸۹/۳/۱۵ کمپين بين المللي حقوق بشر در ايران : يک منبع موثق درگفت وگو با کمپين بين المللي حقوق بشر در ايران تاييد کرد که صبا واصفي فعال جوان حوزه حقوق بشر وجنبش زنان روز سه شنبه هنگامي که براي پيگيري پرونده اعدام عازم شهريارشده بود با يک موتور تصادف کرد که براثرضربه ناشي از تصادم و اصابت سرش به جسم سخت درکن...

استاندار كردستان: اعدام شدگان 19 ارديبهشت در محلي که هم اکنون به دليل شرايط امنيتي قادر به افشاي آن نيستيم دفن شده اند
۱۳۸۹/۳/۱۵ برخي از اعضاي اعدام شدگان 19 ارديبهشت روز چهارشنبه مورخ 12 خرداد ماه با استاندار کردستان براي تحويل پيکر اجساد قربانيان ملاقات کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مادر فرزاد کمانگر معلم اعدام شده به همراه خواهر فرهاد وکيلي و مادر و خواهر علي حيدريان ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 12 خرداد ماه در يکي ...

برپايي مراسم جشن در سالگرد مرگ خميني درالموت قزوين
۱۳۸۹/۳/۱۵ به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر در قزوين روز جمعه (۱۴ خرداد), همزمان با سالگرد مرگ خميني جمعيت زيادى درالموت قزوين جمع شده و با پخش آهنگهاى شاد به جشن و رقص مشغول بودند .

...

نامه شبنم مددزاده براي شيرين علم هولي
۱۳۸۹/۳/۱۵ طلوع آفتاب 19 ارديبهشت بدترين منظره بود/ شبنم مددزاده
به نام خدا
به نام آزادي، آگاهي و عدالت
براي دختري که در برابر مقاومت فولادينش کوه‌هاي کردستان هم سر بر آستانش ساييدند.
به پاس تعبير عظيم و انساني اش از کلمه "دوستي"
به پاس محبت هاي بي دريغش که فروکش نمي کرد و انسانيتي که در نب...

نگرانى بابت ناپديد شدن داريوش شکوف، فيلمساز و نقاش تبعيدى
۱۳۸۹/۳/۱۵ داريوش شکوف فيلمساز و نقاش تبعيدى سالهاست مقيم برلين است، «هفت پيشخدمت» نخستين فيلم سينمايى ساخته او که نشانگر توانايى واستعداد داريوش در زمينه فيلمسازى بود قربانى شرايط جشنواره ها و زد و بند جشنواره هابا جمهورى اسلامي شد. شکوف از چند سال پيش اعتراض علنى اش عليه اينگونه بده بستانها با جمهورى اسلامى ...

123456789101112131415161718192021222324252627282930
علمي و تكنولوژي
توضيحي علمي براي لحظات قبل از مرگ...
بهداشت و پزشكي
موادغذايي كم‌چرب يا بدون چربي سالم‌تر از موادغذايي...
موسيقي
پل مک کارتنی، موفق ترین آهنگساز ترانه های محبوب ...
بيوگرافي - هنرمندان
هوشنگ گلشیری خالق شازده احتجاب...
ديدني هاي تصويري
تصوير بسيار زيبايي از يخ زدن امواج...
 ايران | جهان | دانشجويي | حوادث اخبار :
 گزارش | مصاحبه | بيانيه - اطلاعيه | مقاله گزارش :
 علمي و تكنولوژي | بهداشت و پزشكي علمي :
 فرهنگ و ادب | فيلم و تئاتر | موسيقي | بيوگرافي "چهره ها" | بيوگرافي "هنرمندان" فرهنگ و هنر :
 فيلم | صوت صوت و تصوير :  
 ديدني هاي تصويري | سرگرمي | گزارشات تصويري  سرگرمي :
 درباره ما | ارسال خبر | ارتباط با ما | Rss خدمات :  
 INA © 2008-1387 . All rights reserved