صفحه اصلي | عناوين كل اخبار
   موسيقي
اجرای موسیقی، ویتنام و آمریکا این دشمنان سابق را در کنار هم قرار می دهد
یکی ازمهم ترین و بزرگ ترین تبادل های فرهنگی میان ایالات متحده آمریکا و ویتنام ما...

   بيوگرافي - چهره ها
صد و دهمین سالگرد تولد خالق "شازده کوچولو"
آنتوان دِ سنت اگزوپری نویسنده، روزنامه‌نگار و خلبان فرانسوی و یکی از معروف‌ترین ...
  فيلم :   
  فضاي امنيتي در سنندج درروز 17 تير
  بازار همدان در اعتصاب
  فيلمي ازاعتصاب دربازار تبريز
  سومين فيلم از عتصاب بازاريان تهران 17 تير
  فضاي امنيتي در ميدان ولي عصرساعت 17. روز 17 تير
  فراخوان به شركت در تظاهرات 18تير درمشهد
  شعارنويسي عليه ولي فقيه نظام در مشهد
  شعار مرگ بر اصل ولايت فقيه در خيابانهاي شيراز
   بازاريان تهران در سومين روزاعتصاب ( 17تير 89)
  كليپي براي بهروز جاويد طهراني زنداني سياسي مقاوم
  شعارنويسي جوانان در آستانه 18 تير در تهران
  شعار نويسي در رابطه با 18 تير با حركات رزمي دومين فيلم
  فيلمي از شعارنويسي جوانان همراه با حركات رزمي در آستانه 18 تير (1)
  چهارمين فيلم از اعتصاب بازاريان تهران 15 تير
  سومين فيلم از اعتصاب بازاريان تهران 15 تير
  دومين فيلم از اعتصاب بازاريان تهران 15 تير
  اولين فيلم از اعتصاب در بازار تهران 15 تيرماه
  شعارنويسي در سنندج به مناسبت 18 تير
  پخش اعلاميه هاي 18 تير در اهواز توسط جوانان
  پخش اعلاميه هاي ”وعده ما 18 تير” در اصفهان

  صوت :   
  استمداد خواهي مادراسالو در آستانه روزجهاني كارگران
  من آن موجم كه آرامش ندارم به آساني سر سازش ندارم
  ميشه بيهوده نپوسيد - ميشه خورشيد شد وتابيد (تاك )
   بگذاريد اين وطن وطن بشود-شعري از شاملو
  دريا
  تنها با گلها گويم غم دنيا را
  پاشو كاري كن
  «بی تو مهتاب شبی» با صدای «فریدون مشیری»
  تظاهرات عظيم مردم تهران درميدان هفت تير ساعت 1030
  گزارش يك شاهد عيني از حكومت نظامي ايجاد شده درروز تحليف احمدي نژاد
  ضرب و شتم يك جوان از زبان خودش
  مصاحبه با محمود رضا دهقان از اعضاي كانون صنفي معلمان دررابطه بااعتصاب ملي معلمان (براي شنيدن دانلود كنيد)
  همراه شو عزيز 
شهيد راه آزادي محرم چگيني قشلاقي
جزييات مرگ يكي ديگر از شهداي حوادث بعد از انتخابات از زبان برادرش
محرم چگيني 34 ساله از شهداي روز 25 خرداد است او در روز تجمع سكوت 25 خرداد مقابل پايگاه بسيج مقداد در خيابان آزادي با شليك گلوله از پاي درآمد در بي خبري دفن شد و حالا بعد از هفت ماه ، برادر محرم از اتفاقي كه بر سر برادرش آمده حرف مي زند.علي چگيني، برادر که هنوز نتوانسته غم از دست دادن محرم را فراموش کند در خانه پدري آمده و در کنار مادر ميانسالش گاه ماجراي کشته شدن برادرش را مي گويد و گاه با سکوتي دنباله دار مي فهماند که در ما ه هاي پس از نتخابات بيش از هر کسي بر او و خاواده اش سخت گذشته است.
خانه پدري شهيد محرم چگيني در يكي از محلات جنوبي تهران واقع شده است. علي چگيني كه هنوز در غم از دست دادن برادرش غمگين است از حادثه تير خوردن محرم و چگونگي پيدا كردن جسد او مي گويد:"شب 25 خرداد همسر محرم با من تماس گرفت كه يك تماس تلفني از بيمارستان رسول اكرم داشته و گفته شده به پاي محرم تير خورده است. ما هم خيلي زود به آنجا رفتيم اما خبري از او در آنجا نبود. تنها گفته شد كه در آن روز در بيمارستان رسول اكرم هشت نفر كشته شدند. تمام بيمارستان هاي تهران را تا پنج- شش بار سر زديم اما جستجو هاي ما به نتيجه اي نرسيد."
هفت روز بعد از مرگ محرم چگيني از پزشك قانوني شهريار با برادرش تماس گرفته شد تا براي شناسايي جسد به آنجا مراجعه كنند:" چندين بار به كهريزك مراجعه كردم و در آخر به ما گفته شد كه جسد برادرم را در فاز چهار انديشه كنار خيابان پيدا كرده اند. فيلم پيدا كردن جسد محرم را در پزشکي قانوني به ما نشان دادند. بسيار تكان دهنده بود .او را به همراه سه جسد ديگر در خيابان هاي اطراف شهريار رها كرده بودند."
در روز 25 خرداد محرم وقتي داشت به سمتي كه گلوله ها از پايگاه بسيج شليك مي شد نگاه مي كرد كه گلوله يك راست به گونه او برخورد مي كند و از پشت سرش خارج مي شود. از آنجا كه سر محرم به سمت بالا بوده تير بعد از خارج شدن از پشت سرش به كتفش فرو مي رود. علي چگيني با نگاه اندوهناکش ماجرا را تعريف مي کند و مي گويد که دو روز بعد از اين حادثه، فيلم كشته شدن برادرش را به دست مي اورد.
برادر، بارها اين فيلم را ديده است و در اين چند ماه حادثه اي را كه در خيابان آزادي رخ داده در ذهنش مرور مي كند و حتي لحظه مرگ را مستند در اختيار دارد. مدام اين سوال را مي پرسد: اين فيلم نشان مي دهد که برادرم در خيابان آزادي و مقابل پايگاه بسيج مقداد تير خوورده است اما چگونه است كه جسد او سر از خيابان هاي اطراف شهريار در مي آورد؟
خواهر شهيد محرم چگيني هم در لحظه نشان دادن فيلم با بغضي فرو خورده از بي گناه كشته شدن محرم مي گويد و مادر پيرش، بلور چگيني هم در سكوت ، به گل هاي نقش بسته روي قالي خيره شده و ديگران در اتاق را تماشا مي كند. ماه هاست كه مادر پير هر روز صبح عكس پسر از دست داده اش را در دست مي گيرد،عكس را مي بوسد و مي گريد.
علي چگيني بعد از مراسم خاكسپاري از مسئولان بهشت زهرا مي خواهد كه روي سنگ قبر برادرش عنوان شهيد را بنويسند اما مسئولان آنجا مي گويند كه با مجوز اين كار انجام مي شود:" در قطعه 256 برادرم و مهدي كرمي از ديگر جان باختگان روز 25 خرداد خيلي مظلومانه دفن شده اند . مي دانم آنها شهيد هستند اما سكوت در برابر مرگ آنها درست و عادلانه نيست."
علي چگيني مي گويد:" در روز مراسم خاكسپاري از طرف معاونت سياسي استانداري تهران به سراغ ما آمدند كه ما درباره مرگ محرم شلوغ نكنيم و اطلاع رساني هم نكنيم. 50 روز بعد از مرگ هم باز به سراغ ما آمدند تا مصاحبه اي تلويزيوني از ما بگيرند.به ما مي گفتند كه بايد عليه موسوي شكايت كنيم و جواب ما اين بود كه ما عليه قاتل محرم شكايت مي كنيم و نه كس ديگري. به ما در آن مصاحيه گفته شد كه سازمان محرم را كشته است و يا چند بار هم با پيگيري هاي من معاون سياسي استانداري گفت كه محرم در يك تصادف كشته شده است."
برادر شهيد محرم چگيني بعد از گذشت هفت ماه از قتل محرم مي خواهد عليه قاتل شكايت كند اما نمي داند به كجا و خطاب به چه كسي شكايتش را ببرد؟ چرا كه پي گيري هاي چند ماهه اش به نتيجه اي نرسيده، اما او هنوز هم مصرانه مي حواهد كه اين خون ريخته شده پايمال نشود.
حالا خانواده چگيني و همسر 29 ساله اش در غم از دست دادن عزيزشان سوگوارند و در شرايط بد اقتصادي روزهاي سختي را پشت سر گذاشته اند و هنوز روزهاي دشوار ديگري را پيش رو دارند
منبع: وبلاگ راي ما كجاست؟


۱۳۸۹/۴/۱۲

شهيد راه آزادي عليرضا افتخاري
عليرضا افتخاري دانشجوي 24 ساله روز 27 خرداد در جريان راه پيمايي توسط مزدوران بسيجي و لباس شخصي بازداشت شد و به نقطه نامعلومي منتقل شد. خانواده وي سرگردان به همه ارگانهاي حكومتي براي پيدا كردن عليرضا مراجعه نمودند.
نهايتا بعد از 25 روز بي اطلاعي خانواده اش , 22 تير جسد شهيد را تحويل خانواده وي دادند. هنگام تحويلدهي جسد هم از خانواده اش تعهد گرفته بودند كه مطلقا نبايستي اين مسئله جايي درز پيدا كند و اگر كسي سؤال كرد، بگوييد در تصادف كشته شده و هيچ حرفي نزنيد. قبل از تحويلدهي جسد نيز هفت ميليون تومان از خانواده شهيد گرفتند. قابل توجه اينكه كليه اعضاي قابل پيوند او از جمله دو چشم ، كبد ، كليهها، قلب، ريه و ساير اعضاي قابل پيوند او را از بدنش خارج كرده بودند!!!


۱۳۸۹/۴/۱۲

شهيدراه آزادي محمد جواد پرنداخ
شهيدراه آزادي محمد جواد پرنداخ دانشجوي دانشگاه اصفهان
محمدجواد پرنداخ يكي ديگر از شهداي خرداد ماه , در شهر گيلان غرب استان كرمانشاه تشيع و به خاك سپرده شد.
شهيد محمد جواد پراندخ 23 ساله و دانشجوي مهندسي پتروشيمي دانشگاه صنعتي اصفهان بود , وي بعد از آزادي از زندان پازيك به دليل شدت فشارهاي وحشيانه وارده و شكنجه هاي به عمل آمده بر وي, خود را در اصفهان از روي پل عابر به پايين پرتاب كرده و به شهادت ميرسد .
اين دانشجوي كُرد در جريان وقايع پس از اعلام نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري جان خود را از دست داده است.
نامبرده در يكي از تجمعات اعتراضي در شهر اصفهان از سوي نيروهاي امنيتي دستگير مي شود و در زندان مورد شكنجه هاي وحشيانه جنايتكاران قرار مي گيرد.
گفته مي‌شود همزمان با تشيع پيكر و مراسم تدفين اين دانشجوي شهيد در گيلان غرب مردم اقدام به سر دادن شعارهاي اعتراضي نمودند.
همچنين خانواده پرنداخ نيز از سوي نهادهاي امنيتي براي برگزاري مراسم ختم و اطلاع رساني در اين مورد تحت فشار قرار داشتند، به گونه‌اي كه از آنان خواسته شده بود دليل مرگ فرزندشان را سانحه‌ي رانندگي عنوان كنند.
۱۳۸۹/۴/۱۲

شهيد راه آزادي محمد نادري پور
محمد نادري پور، دانشجوي رشته مهندسي عمران دانشكده مهندسي سيرجان وابسته به دانشگاه باهنر كرمان بود
به گفته ي يكي از بستگان و نزديكان اين شهيد , محمد نادري پور كه از دانشجويان فعال پيش و پس از انتخابات اخير رياست جمهوري بود ساعت هفت بعد از ظهر دهم تير ماه گذشته پس از خارج شدن از جلسه ي امتحان و سوار شدن بر خودرو پرايد شخصي خود‘ بعد از خروج از دانشكده به وسيله ي افراد لباس شخصي ربوده مي شود.
خواهر ِ نادري پور كه خود دانشجوي دانشگاه زاهدان است همان شب طبق معمول با تلفن همراه برادرش تماس مي گيرد و متوجه مي شود كه او گوشي را برنمي دارد. روز بعد نيز تلاش مجدد مي كند اما باز موفق نمي شود از اين رو موضوع را به پدر و مادرش كه ساكن روستاي "خبر" از توابع شهرستان "بافت" كرمان هستند اطلاع مي دهد.
وي گفت كه 48 ساعت پس از ربودن نادري پور جسد وي درون خودرواش در گوشه اي از شهر سيرجان پيدا مي شود در حالي كه قاتل يا قاتلان نه تنها خودرو او را همراه خود نمي برند كه حتا دستبردي هم به پخش خودرو‘ كارت شناسايي خودرو‘ كارت سوخت خودرو و مقداري پول نقد كه همراه شهيد مذكور بوده ‘ نمي زنند و اين نشان مي دهد كه انگيزه ي قتل كاملا سياسي بوده و به فعاليت اعتراضي او پس از انتخابات ربط داشته است.
منبع موثق خبر هم چنين به نقل از دوستان و اعضاي خانواده ي شهيد نادري پور اضافه كرد كه وي از جوانان سالم و با صداقت روستا و از دانشجويان خوشنام و متعهد دانشكده ي مهندسي سيرجان بوده و با هيچ شخصي مشكل و نزاع نداشته است ؛ نه خود و نه خانواده اش.
به گفته ي اين منبع جسد نادري پور پس از انتقال به پزشكي قانوني‘ كالبد شكافي شده و علت قتل را تنها يك ضربه ي محكم به پشت سر‘ اعلام شده است و بعد از آن اداره ي آگاهي شهرستان از خانواده ي شهيد خواسته اند كه فورا جسد را دفن كنند.
وي كه خود جسد را پيش از كالبد شكافي و دفن از نزديك ديده است خاطر نشان كرد كه حتا پيراهن نادري پور هم پاره نشده بود و اين امر نشان مي دهد كه او با قاتل يا قاتلانش درگير نشده و مقاومت نكرده است لذا اگر انگيزه ي قتل ‘ شخصي بود مقتول از خود واكنش و مقاومت نشان مي داد.
منبع خبر گفت كه پس از كالبدشكافي ‘ اداره ي آگاهي پيش از تحويل جسد نادري پور‘ لباس هاي او و نيز پتوي روي جسد را سوزانده اند تا اثري بجا نمانده باشد. همچنين پس از بازديد از خودرو شهيد‘ معلوم مي شود كه قاتل يا قاتلان پوشش لاستيكي روي فرمان و روي دنده ي خودرو را برداشته اند تا اثر انگشت از خود باقي نگذاشته باشند.
وي كه در مراسم تدفين نادري پور در زادگاهش در روستاي "خبر" شهرستان بافت كرمان حضور داشته است يادآور شد كه عده يي از افراد لباس شخصي و مشكوك و ناشناس كه بنظر مي رسد اطلاعاتي بودند در مراسم شركت داشتند و اوضاع را از نزديك كنترل مي كردند.
منبع خبر اضافه كرد كه خانواده ي مرحوم نادري پور از ترس اين كه ممكن است ديگر اعضاي خانواده شان بخصوص دختردانشجويشان كه در زاهدان است ربوده شوند سكوت كرده اند....


۱۳۸۹/۴/۱۲

شهيد راه آزادي - امير اسلاميان
امير اسلاميان دانشجوی کرد دانشگاه ياسوج در همدان به طور مشکوکی به قتل رسيد. اسلاميان که از دانشجويان دانشگاه دولتی ياسوج بوده از طرف مسئولان اين دانشگاه به دليل شرکت در فعاليت های صنفی و سياسی همواره مورد فشار و احضار به کميته انضباطی قرار می گرفت. امير اسلاميان در ترم بهمن ۸۶ بخاطر برگزاری همايش بزرگداشت شهدای واقعه حلبچه از جانب مسئولان دانشگاه به دليل نوع صحبتها و افشاگری هايش پيرامون نحوه کشتار مردم توسط برخی از مسوولان آن دوره مورد برخورد شديد و نامناسب قرار می‎گيرد و توسط کميته انضباطی دانشگاه ياسوج ابتدا به دو ترم محروميت از تحصيل و در نهايت به دانشگاه همدان تبعيد شد. اسلاميان بعد از اين اقدام برای ادامه تحصيل به دانشگاه همدان می‎رود و در آنجا نيز بعد از يک ترم تحصيل به دليل گزارش دانشگاه ياسوج پذيرفته نمی‎شود و دوباره به دانشگاه ياسوج بر می گردد که در تابستان ۸۷ از آنجا بصورت قطعی اخراج می شود. نامبرده که پس از عدم پذيرش از سوی دانشگاه همدان و اخراج از دانشگاه ياسوج از ترس دستگيری بخاطر شرکت فعال در فعاليتهای انتخاباتی ستاد مهدی کروبی در همدان ، از سوی نيروهای امنيتی خود را مخفی کرده بود بعد از چند روز به طرزی مشکوک به قتل رسيد.وي اهل روستاي چراغ ابدال منطقه افشار بوکان بود ودر سال دوم دانشگاه همدان تحصيل مي کرد.
جسد اين جوان در حوالی روستای محل سکونت خود روستای “چراخ‎وال” واقع در شهرستان بوکان پيدا شد.


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي - پرويز نوبخت
پرويز نوبخت جوان معترض شيرازي, در 30 خرداد 1388 حوالي ميدان نمازي شيراز دستگير شد و جنازه وي در سكوت و ارعاب در تاريخ 23 تيرماه به خانواده اش تحويل مي شود. اگرچه خانواده وي در شيراز ساكن هستند ليكن از طرف عوامل حكومتي اجازه دفن در شيراز صادر نمي كنند و درحالي كه آثار شكنجه بر پيكر شهيد مشهود بوده است جنازه صبح 24 تيرماه در گورستان روستاي قلات در حدود 30 كيلومتري شيراز به خاك سپرده شده است. نيروي انتظامي و لباس شخصي ها حجله و نمادهاي عزاداري را از حوالي منزل پدر شهيد در شيراز جمع آوري نموده و خانواده داغدار اين شهيد را مورد تهديد و ارعاب و آزار اذيت قرار دادند.


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي حسين اسماعيلي
حسين اسماعيلي كارگر كارخانه درجاده كرج ومتاهل بود بر اثر وارد شدن ضربه به سرش توسط مزدوران جاني در تهران روز 30 خرداد 88 در خيابان آزادي شهيد شد در شهر خان ببين (استان گلستان) به خاك سپرده شد.

۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي - حسين اكبري
حسين اکبري يكي ديگر از شهداي راه آزادي است كه در اثر شكنجه وحشيانه جان باخت
به گزارش فعالان حقوق بشر در ايران، حسين اکبري يکي ديگر از جواناني است که پس از بازداشت شدن توسط نيروهاي امنيتي در اعتراض‌هاي روزهاي پس از انتخابات ايران، کشته شده‌است.
اين در حالي است که تا تاريخ ۳۰/۴/۸۸ و با پي‌گيري خانواده‌اش از طريق دادگاه انقلاب و بازداشت‌گاه اوين و ديگر بازداشت‌گاه‌هاي موجود در تهران، هيچ اطلاعي از سرنوشت وي يا محل نگه‌داري‌اش در دست نبود.در روز ۳۱ تيرماه ۱۳۸۸ با تماسي که با خانواده‌اش گرفته شد، از آن‌ها خواسته شد تا براي تحويل گرفتن جسد فرزند خود به بيمارستان ‌خميني مراجعه کنند و با مراجعهٔ آن‌ها مشخص شده‌است که دليل کشته شدن وي بر اثر ضربهٔ مغزي بوده و روي بدن او آثار متعدد باتوم ديده شده‌است. پيکر وي صبح روز يک‌شنبه ۴/۵/۸۸ در قطعهٔ ۲۱۹ بهشت زهرا تهران در کنار مادر مرحوم وي به خاک سپرده شد.


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد را آزادي -حسين طهماسبي
حسين طهماسبي 25ساله. شغل آزاد . روز 25 خرداد در خيابان نوبهار كرمانشاه , در يکي از تجمعات اعتراضي شرکت کرده بود و به گفته يکي از دوستانش بر اثر ضربات شديد وارده توسط مزدوران امنيتي به سرش , وي مجروح ميشود و به بيمارستان رازي کرمانشاه انتقال داده ميشود که همان شب بر اثر شدت جراحات وارده شهيد ميشود.
گفته ميشود که وي اصلا در انتخابات شرکت نکرده و به هيچ يك از كانديداها راي نداده بودو به خاطر اعتراض به خفقان موجود در تجمع شرکت کرده بود. فشار زيادي به خانواده وي وارد شده بود که در مورد وي اطلاع رساني صورت نگيرد. ولي در مراسم ختمش تعداد زيادي مردم شرکت کرده بودند. محل دفنش در شهر کرمانشاه ميباشد
وي نامزد داشته و قرار بود به زودي ازدواج کند. خانه وي هم در محله معلم درکرمانشاه ميباشد , پدرش کارمند بانک است و يکي از خانواده هاي خوشنام شهر هستند.
مراسم ختم اين شهيد در حسينه سالار شهيدان کرمانشاه برگزار شد


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي - سجاد قائدرحمتي
سجاد قائد رحمتي (متولد اول فروردين 1368) در ساعت 18 روز يکشنبه 31 خردادماه در نزديکي ايستگاه مترو نواب با اصابت گلوله کشته شد. از صحنه‌ي جان سپردن وي فيلمي موجود است که گفته مي‌شود توسط پسرعموي وي گرفته شده است. مقامات امنيتي جهت تحويل جسد وي 4 ميليون تومان پول تير مطالبه نمودند که با مساعدت مردمي مبلغ ياد شده جمع‌آوري و پرداخت شد.
سجاد اهل شهرستان دورود استان لرستان بود و به همراه خانواده اش در اين شهر زندگي مي کرد در تابستان به علت فقر خانواده اش به تهران براي کار رفته بود در تظاهرات به همراه پسر عمويش شرکت مي کند پسر عمويش در حال فيلم گرفتن از تظاهرات بوده که ميبيند مردم ميگويند يک نفررا کشتند. با تلفن موبايل به سمت فرد کشته شده ميرود و ميبيند که آن شخص سجاد است.


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي - عباس ديسناد
عباس ديسناد 40 ساله كاركن يك مغازه, عصر روز 30 خرداد در خيابان آزادي هنگام بستن مغازه با ضربه باتون به سرش توسط مزدوران جنايتكار به شهادت ميرسد.مزدوران براي تحويل دادن جنازه اين شهيد براي خانواده اش شرط گذاشتند که به مردم بگويند در تصادف کشته شده است.اين شهيد داراي 4فرزند و ساکن نازي اباد مي باشد.
*************************
روايت همسر شهيد راه آزادي عباس ديسناد
همسر شهيد در بيان ماجراي کشته شدن شوهرش چنين گفت :
عباس مغازه اي در خيابان کارون داشت ، او اطلاعي از اين که روز سي خرداد تجمع و راهپيمايي اعلام شده است نداشت. قرار شد آن روز زودتر به خانه بيايد. حدود ساعت 5 بعد از ظهر دخترم به او زنگ مي زند.اما عباس به سر کوچه مي رود تا به خانه بيايد ولي از پشت سر با باتوم به سر او مي زنند و دچار ضربه مغزي مي شود. او را به بيمارستان شهريار مي برند. حدود 3 روز در حالت کما بود. روز چهارشنبه3 تير او فوت مي کند و روز پنج شنبه در 4تير سردخانه بود و روز جمعه 5 تير او را در بهشت زهرا دفن کرديم.
او در مورد پيگيري قضايي نيز به حاضران گفت: فعلا پرونده اي در آگاهي تهران تشکيل داده ايم و از طرف کلانتري هم مامور به بيمارستان آمد در آن بيمارستان 8 نفر تير خورده بودند و همان روز 3 نفر فوت کردند. از هر خانواده مبلغ 15 ميليون تومان براي تحويل جنازه ها مي خواستند !
حدود 3 ميليون تومان هم هزينه بيمارستان ما شد.
پسر شهيد ديسناد نيز گفت :' تا کنون پرونده را پيگيري کرده ايم اما جواب خاصي نمي دهند ! مي گويند برويد و روز بعد بياييد !مي گوييم کي و آن ها اظهار بي اطلاعي مي کنند !جواب هاي سربالا مي دهند...
او افزود:' عباس ' جانباز جنگ تحميلي بود. در بدنش چند ترکش بود و بعضي اوقات دچار کمر دردهاي شديد مي شد. با اين حال وقتي عباس از جنگ آمد خود را به عنوان جانباز به مراکز رسمي اعلام نکرد تا از مزاياي آن بهره مند شود ! ما در اين منزل مستاجر هستيم و مغازه ايشان هم استيجاري بود.
وقتي عباس در بيمارستان بود مي خواستيم او را ترخيص کنيم اما اجازه اين کار را به ما ندادند !
ايشان چون به علت مرگ مغزي فوت کرد مي خواستيم اعضاي بدن او را اهدا کنيم که باز هم موافقت نکردند !دکتر ايشان به ما گفت که اگر عباس را زودتر آورده بوديد امکان زنده ماندنش زياد بود !
ايشان در ادامه گفت:برخي از همسايگان به ما گفتند که وقتي عباس دچار ضربه شد ماموران از نزديک شدن مردم براي انتقال او به بيمارستان ممانعت مي کردند و او مدت ها بر روي زمين بود !به ما گفتند که علت مرگ ايشان را ' سکته قلبي ' اعلام کنيم !


۱۳۸۹/۳/۲۵

شهيد راه آزادي - علي فتحعليان
علي فتحعليان روز 30 خرداد 1388, روبروي مسجد لولاگر توسط گلوله مزدوران جاني حكومتي به شهادت رسيد محل سکونت وي خيابان رودکي، خيابان شکوفه (خمسه) بوده است.
وي در  قطعه 9 رديف 110 به خاك سپرده شد. بنا به گزارشات دريافتي خانواده داغدار اين شهيد در رابطه با اجراي مراسم براي شهيدشان تحت فشار نيروهاي امنيتي قرار داشتند.


۱۳۸۹/۳/۲۵

1234
ديدني هاي تصويري
بانگاه به اين تصاوير كلي به وزنتان اضافه ...
فرهنگ و ادب
احمد شاملو فعال‌ترین و موثرترین شاعر معاصر در زمین...
فيلم و تئاتر
فيلم شاهزاده ايران داستاني تاريخي در باره فرهنگ، ت...
علمي و تكنولوژي
ورزش در ساعات پاياني شب در پارك براي ريه بسيار خطر...
بهداشت و پزشكي
ميوه انبه دهان را خوشبو و رنگ چهره را باز مي‌كند...
 ايران | جهان | دانشجويي | حوادث اخبار :
 گزارش | مصاحبه | بيانيه - اطلاعيه | مقاله گزارش :
 علمي و تكنولوژي | بهداشت و پزشكي علمي :
 فرهنگ و ادب | فيلم و تئاتر | موسيقي | بيوگرافي "چهره ها" | بيوگرافي "هنرمندان" فرهنگ و هنر :
 فيلم | صوت صوت و تصوير :  
 ديدني هاي تصويري | سرگرمي | گزارشات تصويري  سرگرمي :
 درباره ما | ارسال خبر | ارتباط با ما | Rss خدمات :  
 INA © 2008-1387 . All rights reserved